Mentální koučink
Mentální koučink
Chcete něco změnit? Chcete rychleji dosahovat pokroků? Potřebujete si vyřešit problém? Chcete objevit nové možnosti? Chcete si něco ujasnit/rozhodnout?
Koučink je velmi praktická a rychle účinkující metoda pro řešení řady situací v práci, v podnikání i v osobním životě. Zejména v takových situací, které jsou pro vás nové, náročné či obtížné. Prostřednictvím dialogu s koučem si dokážete dobře nastavit své cíle a také jich rychle a efektivně dosáhnout. Pomocí koučování se snáze budete dostávat do stavu flow – plynutí, ve kterém se zvyšuje spokojenost a zrychluje se rozvoj vašich schopností. Díky koučování umíte lépe směřovat vaši pozornost, což hraje významnou roli ve vašem procesu učení a dosahování výkonu. K dosažení špičkových výkonů člověk potřebuje být mentálně uvolněný, umět se koncentrovat a být velmi všímavý a vnímavý k sobě a ke svému okolí.
Kouč je vlastně mentální průvodce na cestě klienta k jeho úspěchům, kde pomáhá nastavit a plánovat jeho trasu. Kouč klientovi pomáhá se na tu cestu (rozvoje) vůbec vydat, pak se na ní udržovat a také hlídá, aby se z cesty zbytečně nescházelo.
Díky zkušenostem z lektorování, byznysu a sportu pomáhám koučováním najít rychlejší, a efektivnější cesty za vašimi cíli a plány.
V čem koučink pomáhá?
Posunete se ve svém rozvoji, objevíte skryté potenciály, rozšíříte své uvědomění, zvýšíte svou efektivitu a motivaci, bude se vám lépe spolupracovat, dozvíte se více o sobě, zvýšíte svou schopnost lépe využívat váš mozek, získáte lepší vnitřní rovnováhu, lépe se vám budou určovat priority a plnit úkoly, bude se vám lépe dařit stanovovat si cíle a snadněji jich dosahovat, lépe porozumíte situacím, ve kterých se nacházíte, rozšíříte si úhly pohledů, zvýšíte šance k plnění úkolů/činností, lépe zvládnete složitější období, spustíte tvorbu nových myšlenek.
Kdy se člověku hodí koučink?
Když potřebuje zvládnout změny a problémy. |
Když si potřebuje ujasnit hodnoty a priority. |
Když je přetížený, ve stresu a nervózní. |
Když neví, jak se rozhodnout. |
Když má pocit, že má na víc. |
Když mu chybí motivace nebo sebevědomí. |
Když má pocit, že ho práce nenaplňuje. |
Když chce najít vnitřní rovnováhu. |
Když má problémy se soustředit správným směrem. |
Když ho čeká důležitý rozhovor, jednání, prezentace nebo projekt. |
Když má z něčeho strach. |
Když nestíhá. |
Když chce být produktivnější a efektivnější. |
Osobní koučink probíhá formou osobního setkávání a dialogu klienta a kouče. Je to vztah dvou rovnocenných partnerů, založený na vzájemné důvěře. Každý z nich je přitom expertem v určité oblasti:
Klient je tím největším a nejdůležitějším expertem na sebe sama. Zná sám sebe, své silné a slabé stránky, své možnosti a bariéry. Zná svůj život, svoji práci, svoji profesi a oblast, kterou chce řešit. Má představy a přání, kterých chce dosáhnout.
Kouč je expertem na oblast koučování. S nadhledem a zkušenostmi z řešení různorodých situací dokáže řešené téma vhodně strukturovat. Klade klientovi v pravou chvíli takové otázky, které mu umožňují podívat se na věc jinýma očima, z jiných úhlů pohledu, uvědomit si nové věci v tématu, uvolnit jeho kreativitu, hledat a nalézat nová a často nečekaná řešení. Kouč přitom nemusí být odborníkem na klientovu práci či profesi. Je však odborníkem na způsob hledání a vytváření řešení.
Z bohaté praxe manažera, obchodníka a lektora využívám zkušeností a znalostí v oblasti sebe-disciplíny, vůle, osobní efektivity, zvládání vlastní lenosti, zvládání stresu, hledání motivace, hledání sebe sama a vlastních hodnot, určování priorit, řešení konfliktů a jiných komunikačních problémů nejen v klasickém pojetí ale i z pohledu leadershipu.